OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 PAŹDZIERNIKA 2021r.

Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

● Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne złożymy na tacę w przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego.

● Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy na różaniec dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 1715. Dorosłych każdego dnia po Mszy wieczornej. W niedzielę wspólny różaniec dla dzieci i dorosłych po Mszy o 1230.Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

● Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za pobożne odmówienie cząstki różańca świętego, w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, czy w rodzinie. Oczywiście musimy spełnić zwyczajne warunki zyskiwania odpustów, modlitwa w intencjach papieża, stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

● W czwartek w święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, przypada 96 rocznica powstania naszej diecezji, jest to również dzień imienin księdza biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach.

● Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy przypominki roczne i nowennę. Przez pierwsze 9 dni listopada odprawiamy nieszpory i Mszę świętą w intencji zmarłych polecanych w Nowennie, a przez cały rok w każdą niedzielę przed Mszą o 700, 930 i 1100 modlimy się polecając naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu w przypominkach.

● Przyszła niedziela i kolejne dni po niej następujące to uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich. W uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny planujemy procesję żałobną na cmentarz grzebalny po Mszy świętej o godzinie 1100, a następnie ok godziny 1300 sprawowane będą w tych dniach na cmentarzu Msze święte za zmarłych, podobnie jak w latach ubiegłych. Jeżeli sytuacje pandemiczna się nie zmieni, więcej szczegółów podamy w przyszłą niedzielę.

● Przypominamy już teraz że od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, spełniając zwykłe warunkami otrzymania odpustu.

● W sierpniu został wykonany feretron z wiernym wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z głównego ołtarza w naszej świątyni. Pan Andrzej Kierzkowski – fotografik powielił wizerunek w trzech różnych formatach.. Obejrzeć i zamówić obraz, możemy w zakrystii.

● W przyszłym tygodniu w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki zegara cofamy o jedną godzinę.

● Szkoła Podstawowa nr 2 w łapach, z okazji zbliżającej się 100-nej rocznicy powstania, organizuje Spacer Wspomnieniowy po łapskim cmentarzu. Główną ideą jest wspomnienie nieżyjących nauczycieli tej szkoły. Organizatorzy zapraszają wszystkich uczniów, absolwentów, nauczycieli i sympatyków szkoły w niedzielę 31 października o godzinie 1200. Zbiórka przy bramie głównej.

● W dniach 20 – 21 i 27 – 28 listopada br. odbędą się w naszej parafii weekendowe spotkania dla narzeczonych przygotowujące do Sakramentu Małżeństwo. Zapisy w zakrystii i kancelarii oraz pod tel. 511969845.

● Prosimy aby zamówione intencje opłacać na minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Każdy, kto chce skorzystać z sakramentu pokuty powinien uczynić to przed Mszą świętą, podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale. Spowiedź jest minimum 15 minut przed każdą Mszą świętą.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na WSD w Łomży. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. ● Dziękujemy p. Antoniemu i Tomaszowi Łapińskim – geodetom za pracę na rzecz naszej parafii w tym tygodniu.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła została włączona: Laura Namankiewicz.

● W minionym czasie z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Marian Penza l. 82; – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego.

– w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.