KAWIARENKA DIALOGOWA MAŁŻONKÓW

24 października odbyła się pierwsza w Łapach Kawiarenka Dialogowa Małżonków, zorganizowana przy parafii Piotra i Pawła w sali św. Józefa

Spotkanie rozpoczął gospodarz miejsca Ks. Proboszcz Wojciech Stefaniak witając wszystkie małżeństwa i udzielając kapłańskiego błogosławieństwa. Potem głos zabrali małżonkowie zaangażowani w organizację wydarzenia, którzy wprowadzili nas w klimat kawiarenki, przedstawili plan spotkania oraz zaprezentowali prelegentów, którzy przyjechali do nas z Ostrołęki. Następnie z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy konferencji małżonków z 20 letnim stażem Katarzyny i Krzysztofa Jankowskich nt. ,,Radość wspólnej drogi
w różnorodności małżeńskiej”. W kolejnej części spotkania, małżonkowie, w atmosferze kawiarni, z kawą, herbatą, ciastem i piękną muzyką w tle, podjęli dialog małżeński, korzystając z przygotowanych pytań powiązanych z konferencją podanych w karcie menu.

Na łapską kawiarenkę zapisało się 17 małżeństw. Obecność była 100%! Cały czas towarzyszył nam i wspierał duchowo Ks. Tomasz Wróblewski, któremu serdecznie dziękujemy za duchowe wsparcie i obecność przy organizacji kawiarenki oraz piękną fotorelację. Małżonkowie po dwóch godzinach ,,randki” wychodzili wzruszeni i ubogaceni konferencją oraz dialogiem. Wielu okazywało pragnienie uczestnictwa w kolejnej kawiarence. Podczas spotkania Ania i Sylwia zapewniły opiekę dla dzieci, aby rodzice mieli spokojny i beztroski czas na celebrowanie małżeńskiego czasu ze sobą.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane małżeństwa w każdym wieku na skorzystanie z takiej formy ,,randkowania” już za miesiąc 28 listopada. Do zobaczenia.